BOHNICKÁ DIVADELNÍ SPOLEČNOST ®/cz 

UFOUN JE KAMARÁD

ČTVRTEK / 19.7. / 16:00
Výstaviště Praha Holešovice
Ufoun je kamarád

Ufoun je kamarád

 Pouliční maňáskový rakvičkový scifi horor odhalující krutou pravdu o tom, že určit, kdo je magor a kdo ne, je těžký oříšek. Pro děti pohádka se strašidly, pro dospělé velká prča! Zejména vhodné pro odvážné děti od 4 let a jejich hysterické matky. 

Uvidíte tato strašidla: šíleně hysterickou matku, pedofilního ošetřovatele, morbidního zřízence, pošahaného psychiatra a partu zmaštěnejch ufounů. Abychom se v té příšerné partě tolik nebáli, budeme fandit malému Františkovi, jenž si se strašidly nakonec poradí a všechno to dobře skončí.
Toto dnes již legendární představení divadla BDS ® se hraje více než 20 let a bylo s velkým ohlasem hráno na rohožce u vchodu do Národního divadla v Praze, v Psychiatrické nemocnici Bohnice, nesčetněkrát na Žižkově, v Lounech, na Hradu Houska, na vodní tvrzi v Popovicích u Berouna, v Banské Bystrici a v Horních Kotěhůlkách. V Černošicích jsme nehráli.
 
Délka představení: 35 minut
50 minut i s loutkářskou dílnou
Bohnická divadelní společnost ®

Bohnická divadelní společnost ®

Vznikla v roce 1990. Byla koncipována jako otevřené společenství, které by dokázalo v sobě zahrnout široké spektrum členů, od chronických pacientů, devastovaných dlouhodobým pobytem v léčebně, přes pacienty s neurózami, ošetřovatelů, studentů, dětí - potomků přátel, až ke špičkovým divadelním profesionálům. S malou skupinkou herců jsem nastudoval pohádku „O červené Karkulce“. Nebylo to formálně bůhví co, ale důležité bylo, že práce se dotáhla do konce, výsledek byl na půdě léčebny prezentován a ohlas byl neuvěřitelný. 

Naši herci se dokáží opřít o existenci divadelní skupiny a o fakt, že do ní patří, že jsou důležití pro představení a mnohdy vybojují úspěšně svůj zápas s depresí, která by je jinak zahnala do hospitalizace a medikace. To je pak moc hezký pocit pro všechny. To, že naše inscenace „Věra Marie tančí“ dostala několik nominací v anketě kritiků na nejlepší inscenaci roku v rámci profesionálních divadel, že jsme si ji poté mohli zahrát na zlaté scéně Národního divadla a že tam dopadla nádherně, to spíš vnímá režisér a dramaturg – naši herci řešili jiné věci: v zákulisí je přijali mile a přátelsky, káva nebyla moc drahá, jo, slušná štace… V závěru se publikum zvedlo z křesel a neuvěřitelně dlouho vstoje aplaudovalo – nádherný divadelní zážitek! Až člověk neví, co chtít víc. Naštěstí jsme v další sezóně hráli v Mnichově (D) a v Lodzi (Pl). Naše divadelní činnost se zdárně rozvíjí. V roce 2006 jsme zahráli (již sedmiletou) inscenaci „Věra, Marie tančí“ na světovém Festivalu „Madness and Arts“ v německém Münsteru. A nebyli jsme tam v ničem pozadu.

Bohnická divadelní společnost jistě stojí, ve své kategorii, na špici evropského divadelního dění. V roce 2007 byl projekt „Studio Citadela – Bohnická divadelní společnost“ poctěn Českou asociací pro psychické zdraví titulem „Příklad dobré praxe“ a doporučen do materiálů EU.