LA SBRINDOLA /i

SHOCK´EM ALL 

ČTVRTEK / 19.7. / 18:30
Výstaviště Praha Holešovice
Shock´em all

Shock´em all

Představení se začalo formovat v roce 2008 během cesty do Maďarska, kam se datuje počátek skvělé spolupráce obou umělců. V chladné zimě začali v ulicích Budapešti předvádět své energií nabité představení: kombinaci cirkusových dovedností doprovázenou rytmy bicí soustavy.

Zlomovým momentem ve vývoji představení bylo na Silvestra 2008 setkání s gorilou Fabriziem, která  okamžitě přijala v představení roli přemýšlivého mozku a Deus-ex-machina. Takto osvíceni gorilou Fabriziem, jejich umělecké setkání vyústilo do spojení jejich technik: zběsilého, neuvěřitelného hudebního a rytmického objevování na straně jedné a extrovertního, podivuhodného žonglovacího stylu na straně druhé. Toto vše vyústilo do vytvoření představení obdařeného neuvěřitelnou energií a nepředvídaným nadšením s velkým podílem zapojení obecenstva. Od samého počátku se představení setkávalo s velkým ohlasem a bylo na programu všech nejdůležitějších festivalů cirkusu a pouličního umění.

Co o nás říkají:

“Bláznivé správným způsobem! Nádherný náraz energie!”

Jordi Beltramo: Umělecký ředitel Mezinárodního festivalu pouličního divadla v Meranu “Asfaltart”

“Organizátor si může být jist, že představení je velmi profesionální, legrační, všímavé, laskavé, přístupné. Obecenstvo je zdařilým způsobem zapojeno a představení je směsicí různých ingrediencí úspěchu. Marzio, ředitel festivalu Des Artistes de Roue (Aosta)

“La Sbrindola přináší chaos, anarchii, veselí a mimořádný význam pro naše kabarety, které jsou hlavní náplní našeho programu.” Cirque Idylic, Cabaret Hangar, festival Fusion

La Sbrindola

La Sbrindola

"La Sbrindola" se zrodila ze setkání a přátelství dvou úžasných extrovertů.

Leonardo Cristiani: žonglér, klaun, herec. Začal hrát ve 14 letech. Ve svém tréninku a mnohostranném rozvoji se zaměřuje na studium těla a jeho nekonečnou vyjadřovací kapacitu. V posledních letech se podílel na různých mezinárodních projektech jako např. “FAAC”, ve společnost “Jonglorsion” vedené Jeanem Danielem Frickerem; ve společnosti “Tau” s Emilií Taurisano, na kolektivním projektu Led Lemon, v cirkusové škole “FLIC” v Turíně a dalších.

Marco Macchione: Ve 13 letech začal hrát na bicí. Je nadšencem pro hudbu a pouliční umění, ale také design, grafiku a organizování společensko-kulturních a hudebních akcí. Studium rytmu jej přivedlo k rozvíjení nápadu, že “hrát se dá na všechno”. Proto stále hudebně experimentuje a je neustále zapojen v hudebních projektech jako např. “Novotam Project”, “Raccattabanda”, “Synthonia”.