LE CABARAT NOMADE /cz / f

NITROSCOPE

THURSDAY 19.7. / 16:00 - 17:30
Exhibition grounds in Holešovice
Nitroscope

Nitroscope

Šest místností, šest setkání. Minutové divadlo, představení jen pro Tebe. Lehce bizarní svět, do kterého vás uvede pan principál.

Představení skrze divadlo objektů, pohybové divadlo, film, zvuk a výtvarné umění otvírá příběh jedné kočovné rodiny. Prostor stanu (kruhové šapitó) je rozdělen na šest částí. Divák putuje z jedné místnosti do druhé a stává se součástí příběhu žen, které jsou na cestě do svého nitra.

Le Cabaret Nomade

Le Cabaret Nomade

… je cesta, komunita, kočovná platforma, pomíjivý svět v bavlněných zdech, setkání v mezičase, kde se spojí umělci s návštěvníky a společně vytvoří jedinečnou poetiku společného momentu.

Mezinárodní kolektiv umělců, které spojuje fascinace starými kočovnými cirkusy a jarmarky. Specializují se na divadlo pro jednoho diváka, formu, která je v České republice ojedinělá. Na svém repertoáru mají rozmanitou zásobu těchto malých představení (Tabernaculum, Šalabunda, ObjectIF, Biograf, Le Musée Nomade,...), které fungují každé zvlášť i dohromady jako celek.

Novinkou je představení Nitroscope, které je tématicky propojenou koláží divadla pro jednoho diváka, filmu a výstavy.

Le Cabaret Nomade na české divadelní scéně figuruje od roku 2016. Lidé: Aude Martin (FR), Marie Svobodová (CZ), Drahomír Stulír (CZ), Ekaterina Plechkova (RU), Jazmína Piktorová (SK), Kristýna Trojanová (CZ), Jan Tajfun Kudlík (CZ) a hosté